Steico Protect – Nowoczesne płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych

Steico Protect – Nowoczesne płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych

Steico Protect – Nowoczesne płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych

Nadają się pod tynk!

Technologia produkcji materiałów budowlanych rozwija się bardzo szybko, oferując coraz to nowe możliwości i jeszcze lepszą jakość i wydajność. W przypadku budynków wykonanych w technologii szkieletu drewnianego, inwestorzy mają do wyboru wiele rodzajów materiałów, z których zostanie wykonane poszycie ścian zewnętrznych. Deskowanie, płyty OSB i w końcu termoizolacyjne płyty z włókien drzewnych Steico Protect.

Co to są płyty termoizolacyjne Steico Protect?

Steico Protect to wyjątkowy rodzaj płyt termoizolacyjnych wykonanych z włókien drzewnych. Ich przeznaczeniem są złożone systemy izolacji cieplnej budynków. Bardzo dużą zaletą płyt Steico Protect jest to, że można na nich wykonywać tynk cienkowarstwowy. Zewnętrzna izolacja budynków jest niezwykle ważna dla zapewnienia im najlepszej efektywności energetycznej, minimalizacji strat ciepła i ograniczenia kosztów ogrzewania. W przypadków domów w konstrukcji drewnianej wykonanie izolacji jest jednym z newralgicznych etapów budowy domu. Wybierając płyty Steico Protect, można mieć pewność że dom zostanie zaizolowany zgodnie ze sztuką budowlaną, ale również jakość izolacji i właściwości materiału pozwolą bezproblemowo wykonywać dalsze prace.

Ekologiczne płyty Steico Protect

Termoizolacyjne płyty Steico Protect są produkowane z poszanowaniem środowiska i w 100% z naturalnych materiałów – włókien drzewnych. Gwarantuje im to pełną przyjazność dla naturalnego środowiska, a jednocześnie bardzo dobrą wytrzymałość i właściwości izolacyjne. Duża masa własna płyt Steico Protect korzystnie również wpływa na stabilność ściany, zapewniając dodatkowe usztywnienie.

Poznaj rodzaje płyt Steico Protect

Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby klientów, producent oferuje płyty Steico Protect w dwóch odmianach: Steico Protect H i Steico Protect M.

Najważniejsze informacje na temat obu rodzajów płyt prezentujemy poniżej.

Steico Protect H

Steico Protect M

płyta z 4 krawędziami pióro-wpust

 • wymiar: 1325×600 mm
 • wymiar: 2625×1175 mm
 • grubość: 40 i 60 mm

płyta z 4 tępymi krawędziami

 • wymiar: 2800×1250 mm
 • grubość: 40 i 60 mm
 • wymiar: 1350×500 mm
 • grubość: 20 mm
płyta z 4 krawędziami pióro-wpust

 • wymiar: 1325×600 mm
 • wymiar: 2625×1175 mm
 • grubość: 80 i 100 mm

płyta z 4 tępymi krawędziami

 • wymiar: 2800xc1250 mm
 • grubość: 80 i 100 mm

Przeznaczenie płyt Steico Protect

Płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych Steico Protect zaprojektowane zostały do montażu na elewacjach budynków. Najlepiej sprawdzają się w przypadku domów w konstrukcji drewnianej. Bardzo prosty i szybki montaż płyt ogranicza ryzyko błędów i skraca czas prac do minimum – polega na mocowani płyt do drewnianych słupków za pomocą wkrętów lub tą samą metodą do ściany z beli.

Jaki wybrać odpowiedni rodzaj płyt Steico Protect?

Montaż na placu budowy – pióro i wpust

Najlepszym wyborem są wtedy płyty Steico Protect pióro-wpust. Taka technologia wykonania płyt znacząco poprawia jakość montażu i czyni go znacznie szybszym. Wybór płyt pióro-wpust pozwala również uniknąć koniecznością łączenia płyt na słupkach. Taki sposób montażu niweluje również mostki termiczne i gwarantuje lepszą ochronę przed wiatrem.

Montaż w fabryce – tępe krawędzie

W przypadku budowy domów w systemie prefabrykowanym, czyli kiedy poszczególne elementy powstają w fabryce, dobrym wyborem są płyty Steico Protect z prostymi krawędziami. Montaż w fabryce pozwala uzyskać najwyższą precyzję łączenia płyt Steico Protect, dzięki wykorzystaniu precyzyjnych maszyn do ich obróbki.

Poznaj wszystkie zalety płyt Steico Protect

Duża kumulacja cieplna

Dzięki temu że płyty Steico Protect mogą w dużych ilościach kumulować ciepło, zapewniają doskonałą ochronę termiczną – latem ograniczają proces nagrzewania się budynku.

Ochrona przed stratami ciepła

Wybierając płyty Steico Protect dla swojego domu, ogranicza się straty ciepła zimą. Będzie to miało odzwierciedlenie w niższych kosztach ogrzewania i lepszym komforcie termicznym.

Ochrona przed wilgocią

Specjalna konstrukcja płyt Steico Protect obejmuje warstwę hydrofobową, która nie pozwala przenikać wilgoci z zewnątrz przez płyty do wnętrza ściany i budynku.

Izolacja akustyczna

Płyty Steico Protect odznaczają się bardzo wysokimi właściwościami izolacji akustycznej, ograniczając przenikanie hałasów z ulicy do wnętrza budynku mieszkalnego lub użytkowego.

Łatwy montaż

Nieskomplikowany proces montażu przy użyciu wkrętów oraz występowanie płyt w systemie pióro-wpust bardzo ułatwia ich instalację, czyniąc ją szybką i bezproblemową.

Kompatybilność z izolacją wdmuchiwaną

Płyty termoizolacyjne Steico Protect można montować również na ścianach, w których zastosowana będzie izolacja wdmuchiwana – już od płyty grubości 40 mm.

Wygodna obróbka

Obróbka płyt Steico Protect jest niezwykle prosta i polega na użyciu pił ręcznych lub mechanicznych – można ją przeprowadzać bezpośrednio na placu budowy.

Otwarta dyfuzja

Płyty skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci z wnętrza budynku na zewnątrz – absorbują w sobie wilgoć, która następnie odparowuje bez ryzyka powstania pleśni i zagrzybienia.

Odpowiednie pod tynk

Na płytach Steico Protect można wykonać tynk cienkowarstwowy z użyciem następujących warstw – siatki, kleju oraz tynku. Dwustronne szlifowanie zapewnia doskonałą przyczepność.

Kim jest producent płyty Steico Protect?

Producentem płyt termoizolacyjnych Steico Protect jest ogólnoświatowa korporacja Steico, mająca swoją filię i zakłady produkcyjne w Polsce (Czarnków i Czarna Woda). Produkty firmy dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie. Steico od samego początku specjalizuje się w produkcji materiałów budowlanych z włókna drzewnego oraz drewna. Są to elementy ścian, dachów, stropów i pozostałe niezbędne do budowy domów w technologii drewnianej. W swojej działalności Steico stawia przede wszystkim na ekologię i wysokie standardy energooszczędności. Pozwala to budować z ich materiałów m.in. domy pasywne. Uniwersalność, wysoka jakość i wytrzymałość produktów Steico, pozwala także na ich używanie w budownictwie tradycyjnym – np. dachów czy stropów.