FAQ – często zadawane pytania

  1. Ile trwa budowa domu Wszystko zależy od zakresu prac. Fundamenty to około 2 tygodnie. Budowa do stanu surowego zamkniętego około 1 miesiąc, a stan deweloperski ze względu na dużą liczbę fachowców branżowych jak elektryk, hydraulik etc wymaga dłuższego czasu realizacji całej budowy. Zwykle czas realizacji waha się w granicach 1-4 miesięcy. Duże znaczenie ma również poziom skomplikowania projektu oraz warunki atmosferyczne.
  2. Jakie dokumenty są niezbędne do rozpoczęcia budowywykonania projektu: warunki zabudowy (Urząd Gminy) lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, mapa do celów projektowych (geodeta), warunki techniczne dostawy mediów (może wnioskować architekt), projekt budynku, adaptacja projektu do działki, projekt wykonawczy instalacji elektrycznej, wodno kanalizacyjnej i grzewczej. Następnie wnioskujemy o pozwolenie na budowę, po uzyskaniu pozwolenia sami zgłaszamy lub kierownik budowy zgłasza rozpoczęcie prac budowlanych oraz rejestruje dziennik budowy. Rozpoczynamy pracę.
  3. Proces zakupu domu od naszej firmy – Przed podjęciem decyzji o budowie przez nasza firmę domu, konsultujemy wszystkie kwestie związane z doborem projektu, ceną budynku oraz zakresem prac, na które decyduje się Inwestor. Jeśli Inwestor chce skorzystać z projektu gotowego może dokonać zakupu za naszym pośrednictwem, dzięki czemu uzyska dodatkowy rabat na zakup samego projektu. Nasza firma dysponuje również architektem, który może wykonać zmiany w projekcie oraz dodatkowo wykonać adaptację projektu do działki Inwestora. Po uzgodnieniu wszystkich kwestii następuje podpisanie umowy, w której dokładnie określamy zakres prac, termin, gwarancję, ceny oraz materiały.
  4. Materiały izolacyjne stosowane przez nasw tym zakresie bazujemy na wełnie mineralnej w płytach w przegrodach takich jak ściana zewnętrzna, ściana wewnętrzna, dach, strop. Jeśli chodzi zaś o izolację zewnętrzną stosujemy płyty Steico Protect dry. Jeśli chodzi o strop w poddaszu użytkowym zazwyczaj stosujemy dodatkowo wylewkę betonową, aby zapewnić najlepsze możliwe wygłuszenie.
  5. Najlepszy system grzewczyistnieją różne typy ogrzewania od elektrycznych tj. maty/folie grzewcze, pompy ciepła do tradycyjnych kotłów gazowych, kotłów na pellet, kominków. Z całą pewnością dobrze jest się przygotować odpowiednio na wzmożony okres grzewczy, zimowy. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla niedużego domu mieszkalnego będzie zastosowanie jednocześnie ogrzewania podłogowego z pompą ciepła wraz z posiłkowaniem się kominkiem/kozą. Pompa ciepła cechuje się praktycznie niezależną pracą, bez naszego zaangażowania, jest ekologicznym rozwiązaniem oraz nowoczesnym. Jeśli chodzi zaś o kominek to zapewnia on jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych, po palimy w nim tylko suchym drewnem liściastym. Kominek jest również bardzo klimatycznym elementem aranżacji domu drewnianego.
  6. Fotowoltaikaz całą pewnością fotowoltaika odgrywa coraz większą rolę na rynku energetycznym w naszym kraju. Z całą pewnością jest ona dobrym rozwiązaniem jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem przy budowie domu. Jest ona sporym wydatkiem, jednak może się zwrócić w niedługim czasie. Dzięki niej możemy dużo zaoszczędzić w okresie długoterminowym. Nasza firma współpracuje z jednym z liderów branży a co za tym idzie możemy pomóc w zakupie odpowiednio dobranej instalacji fotowoltaicznej.
  7. Przenikalność cieplna w naszych domach jeśli chodzi o okna, nasza firma stosuje okna 3-szybowe pcv, w które zaopatrujemy się u lokalnego producenta, która tak jak my stawia na jakość, nie ilość 🙂 Sześciokomorowe profile o głębokości zabudowy 80 mm oraz pakiety trzyszybowe 48 mm z ciepłą ramką zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną okna na poziomie 0,78 W/m2KW. Jeśli chodzi o drzwi nasza firma współpracuje z firmą KMT i Wikęd, są to z pewnością jedne z najlepszych rozwiązań. Doskonale sprawdzą się w domach pasywnych i energooszczędnych, ponieważ cechują się najlepszym współczynnikiem przenikania ciepła dla drzwi stalowych na rynku polskim Ud=0,57 (skrzydło pełne) w komplecie z ościeżnicą PASSIVE i progiem WPC. Produkt został wyróżniony na Międzynarodowych Targach. Unikatowa konstrukcja skrzydła (grubość 75 mm), w której zastosowano przekładkę termiczną oraz dwie uszczelki pozwala na wyeliminowanie strat ciepła i ograniczenie zużycia energii. Jako izolację ściany zewnętrznej stosujemy wełną mineralną w płytach oraz płyty Steico Protect Dry. Na poziomie fundamentu w naszych domach stosujemy styrodur 150 mm na całej płaszczyźnie parteru, zaś w przypadku poddasza użytkowego dla zapewnienia odpowiedniej akustyki, która najlepiej funkcjonuje w budynkach ze stropem monolitycznym. Opracowaliśmy unikalną technologię, w której na poddaszu użytkowym układamy 50 mm styroduru i na to wylewamy posadzkę betonową. Uzyskujemy w ten sposób najlepszą możliwą akustykę budynku.
  8. Ściany otwarte dyfuzyjniedyfuzja to proces przemieszczania się pary wodnej przez ściany zewnętrzne, będący efektem różnicy ciśnień, temperatur oraz wilgotności względnej powietrza wewnątrz i na zewnątrz obiektu.
  9. Budowa kilku domów na tej samej działcew przypadku większej inwestycji (kilku domów na jednej działce) zawsze jest możliwość negocjacji ceny i sporej obniżki. Wynika to z uwagi na niższe koszty związane z bliską odległością i jednym placem budowy, a to obniża nam koszty. To samo dotyczy dużych domów. Nasza firma jest otwarta na negocjacje.
  10. Gwarancjanasza firma udziela 30 lat gwarancji na konstrukcję budynku oraz rękojmi na pozostałe pracę, udzielamy 5 letniej gwarancji. Dodatkowo nasi partnerzy zapewniają gwarancję na swoje produkty jak np producent pokrycia dachowego zapewnia przeważnie 20 lat gwarancji.